KONST / Litografier / Färglitografi 7437071
nr 743 7071
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi , Reinhold Ljunggren (1920-2006), Fiskande pojke, sign. 269/410, motivets mått: 25 x 36
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
måndag 27 februari 2012
kl 17:18:34
150 kr
150 kr
200 kr
400 kr
27 feb
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren
Signe Persson-Melin (f. 1925)